כיוון
תכלית
ומעשה
             אימון לביצועי מצוינות בבית ספר
 ד"ר גילי בסקין, Ed.D
054-7828953

ציון והדגשת הצלחות תלמידים
 
ס.ג. מורה ומחנכת כתה ז באורט בנימינה כותבת, הקפדתי " לציין את ההצלחות של התלמידים שלי בפניהם ובפני המחנכות וההורים. הקפדתי לציין את ההצלחות במגוון דרכים:

1.  בבית הספר שלנו מקובל להכניס בסוף השיעור הערות בתוכנת המנבסון, המידע שמוקלד שם מגיע לתלמיד עצמו, להורים וכמובן לכל הצוות החינוכי בבית הספר. במהלך השנה הקפדתי כל הזמן לתת אפשרות לתלמידים לקבל הערות חיוביות (תרגלת יפה במהלך השיעור, השתתפת יפה במהלך השיעור) לצד הערות המשמעת הרגילות (חיסור, איחור, חסר ציוד לימודי ). חלק מהתלמידים התאמצו מאוד על מנת לקבל את ההערה החיובית. אני מבחינתי הרגשתי טוב מאוד בכל פעם שהכנסתי הערות חיוביות לתלמידים, וכאשר נתתי ציון בתעודה התחשבתי בהערות אלה.
כל תלמידי הכיתה היו יכולים לזכות בהערה החיובית. ללא ספק, פעולה זו דורשת מאמץ וזמן נוסף, אך אני רואה שזה מאוד חשוב לתלמידים והם ניגשים אלי ומראים לי שסיימו את המשימה על מנת לקבל את ההערה החיובית.

 
2.דרך נוספת בה הקפדתי לציין את ההצלחות של התלמידים היא באמצעות מיילים אישיים לתלמידים על התנהגות למופת במשך תקופה מסוימת או שיפור התנהגות והלמידה. כתבתי לתלמידים  (וצרפתי העתק למחנכת) שאני רואה את המאמץ שלהם, את ההתקדמות שלהם, את ההשקעה במקצוע שלי ואני מאוד מעריכה זאת. ..התלמידים מאוד העריכו את המכתבים והודו לי על כך. למשל-

"יובל היקרה, (שם בדוי) רציתי לציין את ההתקדמות המדהימה שעשית במחצית הזו במדעים. את משתתפת יפה במהלך השיעורים, מבצעת את כל המשימות באחריות ורצינות, ומקפידה מאוד לא לפטפט. אני יודעת שאת עושה מאמצים רבים. חשוב לי לציין שאני שמה לב ומעריכה זאת מאוד, המשיכי להצליח, ס."
 
"עמית היקר, (שם בדוי) חשוב לי שתדע, שאני שמה לב להשקעה הרבה שלך. אתה מקפיד להגיע מוכן לכל שיעור, לבצע את כל המשימות ברצינות ובעיקר, להשתתף כל כך יפה בשיעורים ולתרום לדיונים בידע ובהבנה שיש לך. המון הצלחה בהמשך, בהערכה רבה, ס."

בחזרה לרשימת קטגוריות סיפורי ההצלחה
לייבסיטי - בניית אתרים